שטיפת קולטי שמש באופן עצמאי?

 
קולטי השמש הם הרכיב העיקרי והמרכזי שנמצא בדודי שמש או חשמל ובמערכות המרה של אנרגיה סולארית (מה שניתן למצוא למשל בחוות הסולאריות). רכיב זה אמון למעשה על התהליך העיקרי והחשוב ביותר והוא תהליך המרת האנרגיה מאנרגית אור לאנרגית חום.

תקלות נפוצות בקולטי השמש

התקלה הנפוצה ביותר בקולטי השמש נובעת מהצטברות של אבנית על גביי קולט השמש. האבנית מקורה במים המצויים במיכל המים של דוד החשמל או השמש. בכל מקור מים אחר מצויה כמות אחרת של אבנית, כך שיש מקומות בארץ שהמים המצויים בהם רוויי אבנית ותקלת הצטברות האבנית בהם תהיה נפוצה וקשה יותר. למעשה, תקלה זו גורמת לקליטת שמש פחות טובה, לכן חימום המים יהיה פחות יעיל ואיטי הרבה יותר, מה שיגרום לסיכוי גבוה יותר להדלקת גוף החימום החשמלי ובכך לבזבוז של חשמל וכסף.

עלויות שטיפת קולטי שמש

 
עלויות שטיפת קולטי השמש משתנים מחברה לחברה, אך טווח המחירים עומד לערך על 250-250 שקלים. מומלץ לבחור בחברה מקצועית בעלת המלצות ואסמכתא מקצועית ולא להתפשר על איכות שטיפת קולט השמש. בחברת שביט דודי שמש תוכלו ליהנות משירות של מיטב אנשי המקצוע בתחום, טכנאים ברמה גבוהה הנותנים שירות מקצועי ואדיב כאחד במחירים אטרקטיביים. התפשרות ברמת השירות של מנקי קולטי השמש שלכם תוכל להיגמר בתקלה עוד יותר גרועה ואף בצורך להחליף אותו.

תיקון הצטברות האבנית על קולט השמש

התיקון של תקלה זו המצוינת לעיל הוא די פשוט למעשה. תיקון הצטברות האבנית מתבצע באמצעות שטיפת קולט השמש. השטיפה מתחילה בשטיפת הזכוכית מאבק ולאחר מכן שטיפה של הצנרת מחלודה, לכלוך ואבק.
 
כדאי לבצע שטיפת קולטי שמש באופן עצמאי?
 
השטיפה צריכה להיעשות באופן תקופתי על ידי איש מקצוע מוסמך ועדיף להימנע משטיפה עצמאית של קולט השמש על מנת למנוע ניקוב של דוד השמש בטעות או להימנע משטיפה שאינה יסודית דיה של קולט השמש. חברת שביט דוד שמש מספקת שירותי שטיפה של קולטי השמש ברמה גבוהה, תוך מתן שירות אדיב, מקצועי ונעים ובמחירים האטרקטיביים ביותר שתמצאו בשוק.