דוד שמש

 
בישראל השמש זורחת ברוב ימות השנה, אך טבעי שננצל את האנרגיה הסולרית הניתנת לנו בחינם כמה שיותר. לכן, דוד שמש המחמם מים לרחצה או לכל מטרה אחרת באמצעות אנרגיית השמש, הוא מתקן נפוץ ביותר.

נוחיות תפעול דוד שמש

דוד השמש הוא נוח מאוד לשימוש. בימים שבהם השמש זורחת (דהיינו, רוב ימות השנה בארץ), המים החמים זמינים לנו בכל עת וללא כל פעולה נוספת. הוא חוסך לבעליו לא מעט כסף, שהרי בהיעדר דוד השמש, היינו משקיעים סכום לא מבוטל בחימום מים באמצעות חשמל או גז. בנוסף לכך, דוד השמש הוא מתקן אקולוגי – חימום המים באמצעותו אינו כרוך בזיהום אוויר ובפגיעה באיכות הסביבה. יתרונות אלה הופכים את דוד השמש למתקן האידיאלי לחימום מים.
דוד השמש מורכב למעשה משני חלקים עיקריים:
  • 1. הדוד עצמו – מכל מבודד השומר על חום המים.
  • 2. הקולטים – קולטים את אור השמש, והופכים אותו לאנרגיית חום המחממת את המים בדוד.

תפקוד דודי שמש

קולט השמש, המתקן אשר קולט את אור השמש, חייב גם הוא להיות איכותי, משמע: מצופה בציפוי סלקטיבי הקולט את קרני השמש באופן אולטימטיבי, מורכב מחומרים משובחים ועמידים, בעל בידוד פוליאוריטן מוקצף המונע הפסדי חום, ועל כן בעל נצילות תרמית גבוהה.

חשוב שדוד השמש והקולטים יותקנו באופן מקצועי. הם חייבים להיות מעוגנים היטב על הגג, כאשר הקולטים פונים לכיוון המדויק (מה שימקסם את קליטת אור השמש) ויציבים. התקנת דוד שמש אינה עניין ל"חאפרים".

אנו, בשביט דודי שמש וחשמל, עובדים עם דודי שמש (וגם דודי חשמל) וקולטים ממיטב היצרנים בארץ. אנו מקפידים מאד על איכות המוצרים שאנו עובדים איתם, ועל היותם בעלי תו תקן. משתלם להשקיע בדוד איכותי – דוד כזה יעשה את עבודתו נאמנה במשך שנים רבות, ויחסוך הרבה בהוצאות החשמל והאחזקה.